Darmowa dostawa od 500 zł | Kup teraz

Darmowa dostawa od 500 zł | Kup teraz

Pseudoprzędziorki

Są to bardzo małe płaskie roztocze (Acarina) barwy pomarańczowoczerwonej wywodzące się głównie z rodziny Tenuipalpidae blisko spokrewnionej z rodziną Tetranychidae do której należy między innymi przędziorek chmielowiec.

Pseudoprzędziorek

Podobnie jak przędziorki przechodzą te same stadia rozwojowe: jajo, larwa, protonimfa, deutonimfa i osobnik dorosły posiadający cztery pary odnóży. Zwykle nie wytwarzają przędzy. Poruszając się bardzo wolno żerują na spodniej stronie liści wzdłuż wiązek przewodzących ale mogą uszkadzać także owoce. Uszkodzenia polegają na powstawaniu przebarwień, deformacji i zmian martwiczych prowadzących do zamierania tkanek.

Niektóre gatunki z rodzaju Brevipalpus mogą przenosić choroby wirusowe, na przykład B.californicus pierścieniową plamistość storczyków. Znane są także na całym świecie jako szkodniki winogron, cytrusów, herbaty, kawy, orzechów włoskich a także wielu gatunków roślin ozdobnych.

Pseudoprzędziorek uszkodzenia

B.obovatus na przykład uszkadza Hibiscus rosa -sinensis (róża chińska) lub rośliny z rodzaju Brunfelsia należące do psiankowatych.Znane są także gatunki z rodzaju Tenuipalpus będące szkodnikami storczyków. Na przykład T. pacificus przędziorek storczykowiec żerując na liściach tych roślin powoduje powstawanie nieregularnych zagłębionych plam.

Pseudoprzędziorki zasiedlają także pelargonie (Geranium). Mogą też występować na wielu innych gatunkach ozdobnych doniczkowych. Ich diagnostyka jest bardzo utrudniona ze względu na małe zwykle poniżej 0,3 mm długości rozmiary ciała i wymaga użycia sprzętu optycznego o dużym powiększeniu.

Doskonała jakość produktów

Sklep ochronabiologiczna.pl oferuje produkty firmy Biobest, znane na całym świecie z wysokiej jakości, którym towarzyszy wiedza i praktyka nabyta przez ponad 30 lat aktywności na polskim rynku.

Kup polecane produkty